Avaleht Press Kontaktid
separator
Buderus
Info keskus Uudised Teadaanded Ökodisaini direktiiv (ErP)

Ökodisaini direktiiv (ErP)

Energiamärgis kütte- ja kuuma tarbevee valmistamise seadmetel
Alates 2015. aasta septembrist peavad Euroopa Liidus soojust tootvad seadmed ja kuuma tarbevee boilerid vastama kindlatele energiatõhususe nõuetele, mis tulenevad energiat tarbivatele toodetele kehtestatud ökodisaini direktiivile üleminekust.
Direktiivi kohaldatakse vedelkütuse- ja gaasiküttega küttekateldele, soojuspumpadele, konteinertüüpi kütteseadmetele, kuumaveepaakidele ja nende tarvikutele. Peale selle, tooted ja süsteemid, mille võimsus ei ületa 70 kW, peavad olema markeeritud energiatõhususe märgisega, millist me näeme juba praegu pesumasinatel, külmkappidel või teleritel. Seega võib kasutaja kohe värviskaala või tähtede järgi saada teavet toote energiatõhususest.

Ökodisaini direktiivi peamised teesid

Vastavalt uutele kaubaringluse tingimustele on alates 2015. aasta 26.septembrist Euroopa Liidus lubatud müüa allpool nimetatud kütte- ja kuuma tarbevee
valmistamise seadmeid ainult sel juhul, kui on täidetud vastavad tõhususe, mürataseme ja soojusisolatsiooni nõuded:

  • Fosiilkütusel küttekatlad
  • Koostootmisjaamad elektrivõimsusega kuni 50 kW
  • Kuuma tarbevee boilerid
  • Akumulatsioonipaagid mahuga kuni 2000 l

Alates 2015.aastast kehtestatakse soojustootjatele võimsusega kuni 70 kW ja kuuma tarbevee boileritele mahuga kuni 500 liitrit, energiamärgised. Need kleebised moodustatakse vastavalt juba teadaolevale majapidamisseadmete markeerimise põhimõttele - tähed ja mitu värviriba. Sel moel märgistatakse eraldi tooteid. Kui moodustatakse mitmest tootest komplekte on kleebis vajalik ka kogu komplektile. Soojustootjad jagatakse 9 energiatõhususe klassi, alates A++ kuni G-ni.
Markeering on vajalik tõhususe hindamiseks ka kogu küttesüsteemile. Hindamisel võetakse arvesse, näiteks, süsteemi automaatset reeguleerimist, tarbevee soojendamist või kütte toetust päikesepaneelidele. Süsteemi tõhususe klassi mõjutab kõigi selle osade tööefektiivsus. Küttesüsteemide õige markeeringu eest vastutavad montaaži organisatsioonid.

ProErP - energiaefektiivsuse arvestust näitava kleebise selgitus

Kleebis peab informeerima tarbijat sellest kui energiaefektiivne on tema küttesüsteem ning selle osad (kütteseadmed). Küttesüsteem ning küttesüeadmed klassifitseeruvad alates efektiivsest klassist A++ (A+++ - süsteemide korral) kuni vähima efektiivsuse klassini – G. Lisaks peab kleebis sisaldama olulisemaid tehnilisi näitajaid.

Vaata arvestust

Korduma kippuvad küsimused (FAQ)

Jätka