Avaleht Press Kontaktid
separator
Buderus
Info keskus Uudised Teadaanded Soojuspump

Soojuspump

Vaatamata kasvavatele maagaasi ja vedelkütuse hindadele on selge, et meie sõltuvus fossiilsetest kütuseliikidest on endiselt pikemaajaline.
Tänapäeval on õnneks olemas võimalus valida effektiivne ja ümbritsevat loodust mittesaastav küttetehnoloogia.

Kõige lihtsam viis vähendada oma igakuiseid väljaminekuid on vähendada kulutusi küttele.

Soojuspump- see on kompaktne, säästlik ja ökoloogiliselt puhas küttesüsteem mille abil on võimalik kütta teie elamut kasutades kütuseks looduslikku energiat.
Peamine erinevus teistest küttesüsteemidest (mis kasutavad elektrit, gaasi, õli jne.) on see, et soojatootmise protsessis saadakse 80 % vajaminevast energiast ümbritsevast keskkonnast-õhust, maast, veest . Aasta soojemal perioodil salvestub päikeseenergia ning soojuspump „pumpab” ja töötleb selle ümber vajaminevaks küttevee soojendamiseks.

Miks valida soojuspump peamiseks/ainsaks soojusallikaks?

Esiteks-valides soojuspumba, valite te mugavuse. Te vabanete kütusest mis tõstab tuleohtlikust teie elamus. Teil ei ole enam vaja muretseda oma küttesüsteemi töö pärast. Soojuspump töötab automaatselt ning samuti ei pea te mõtlema pidevalt sellele, millal lõppeb kütus...
Teiseks-see on raha ja energia säästmine ajal, mil kütuste hinnad pidevalt tõusevad.

Aspektid mida ei saa unustada.

Kui otsustate paigaldada oma elamusse soojuspumba , tuleb kindlasti konsulteerida küttesüsteemide projekteerijate ning soojuspumba tootja esindajatega. Tuleb meeles pidada,et soojuspumba abil on võimalik soojendada vesi maksimaalselt kuni 65 kraadini ning see eeldab õiget soojusvõimsuse vajaduse arvestust, õiget kogust radiaatoreid jne.
Maa/vesi soojuspumba kasuks otsustamine vajab paraja suuruse ja pinnasega krunti.
Peab arvestama, et 180-200 rm. maja kütmiseks on vaja maakollektori paigaldamiseks 500-1000 rm. krundipinda.